Saulės kolektoriai

Yra 13 prekės (-ių).

prekių

prekių

Saulė – vienas pagrindinių atsinaujinančių energijos šaltinių, kurios energiją galima panaudoti labai plačiu diapazonu, kadangi ji išskiria daug daugiau energijos nei kiti gamtos ištekliai. Gamtoje įprasta, jog vieną energiją keičia kita, taip ir naudojant saulės energiją – ši pakeičiama į elektros. Priklausomai nuo įrenginių paskirties sukuriama energija gali būti panaudojama namų, pastatų šildymui ar karšto vandens pašildymui, elektrinių prietaisų veikimui. Viena iš dažniausiai naudojamų sistemų – saulės kolektoriai – specialiai pritaikyti vandens pašildymui: buitiniam karštam vandeniui šildyti ar vandens pakaitinimui radiatoriuose, palaikant optimalią ir komfortišką temperatūrą patalpose.

Kas sudaro saulės kolektoriaus sistemą?

Saulės kolektoriaus sistemas sudaro: pasirinkto modelio kolektoriai (vakuuminiai, plokštieji, hibridiniai), cirkuliacinės stotelės, valdikliai, vamzdžiai, pajungimo armatūra, užpildymo skystis, kolektorių komplektai, vandens šildytuvai. Renkantis kolektoriaus rūšį, žmonės siekia sužinoti, kuris pats geriausias – tuomet galima atsakyti, jog vieno geriausio nėra, kadangi tokiu atveju negamintų kitų kolektorių rūšių. Čia svarbu žinoti savo pačių poreikius, kokio rezultato siekiate, atsižvelgti į namo projektą ir įvertinus šiuos kriterijus pasirinkti tinkantį gaminį.

Vakuuminiai kolektoriai yra bene efektyviausi kalbant apie šilumos išsaugojimą, kadangi dėl savo struktūros puikiai išlaiko šilumą, neišskiria jos į aplinką. Naudojant vakuuminius reikia mažesnio kiekio kolektorių tokiam pačiam vandens šildymo rezultatui pasiekti. Tačiau vakuuminiai yra beveik du kartus brangesni už kitus kolektorius. Plokštieji kolektoriai pasižymi nesudėtingu įrengimu, be to, gali būti montuojami dengiant stogą, todėl darniai dera su bendru namo ir fasado vaizdu, atrodo itin estetiškai. Taip pat jie pasižymi ilgesniu tarnavimo laikotarpiu. Hibridiniai kolektoriai buvo sukurti vakuuminių ir plokščiųjų pagrindu, kuomet vakuumo efektas pritaikytas plokščiajam kolektoriui, siekiant sumažinti šio šilumos praradimą.

Saulės kolektoriaus montavimas

Montuojant svarbu pasirinkti tinkamą kryptį (geriausia pasukti į pietų, dar gali būti pakreipti rytų pusės link, kadangi čia kolektorius kaupia daugiausiai saulės energijos. Kadangi vasaros metu saulė pakyla aukščiau negu žiemą, todėl nenorint prarasti gaunamų saulės spindulių būtina parinkti, kokiu kampu kolektorius bus pakreiptas. Saulės kolektoriai gali būti montuojami ant stogo (būtina atsižvelgti į stogo nuolydį, jo plotą, apskaičiuoti galimas apkrovas) arba statomi kieme. Dažniausiai specialistai pataria juos įrengti ant stogo dėl didesnio produktyvumo, tačiau, jeigu apskaičiuojama, kad kolektoriaus apkrovos yra per didelės tokiam plotui, tuomet belieka įsigyti pastatomus kolektorius. Dėl to nevertėtų pirkti kolektoriaus vien savo nuožiūra, verta pasikonsultuoti su profesionalais.

Kadangi saulės kolektoriaus sistemą sudaro ne tik pats kolektorius, bet ir skirtingos sudedamosios dalys, todėl jo montavimą verta patikėti išmanantiems specialistams. Pradinė investicija į kolektorių yra gana didelė, todėl tikriausiai niekam nesinori kažko sugadinti ar per nepastabumą, neišmanymą dėl montavimo klaidos prarasti dalį sukuriamos energijos karšto vandens ir patalpų šildymui. Jei vertinate kokybę ir siekiate profesionalaus rezultato, be galimo energijos nutekėjimo, tuomet patikėkite įrangą meistrams, kurie visa tai išmano.

Kas gali sukelti abejonių: mitai ir tiesa

Įrengiant saulės kolektorių svarbu apgalvoti, ar vandenį ir namus šildysite tik šia sistema. Kadangi daugiausiai energijos yra sukaupiama šiltuoju metų sezonu, kuris yra gana trumpas, verta pagalvoti ir apie kitas alternatyvas: pasirinkti dar vieną šildymo būdą vėlyvo rudens, žiemos ir ankstyvo pavasario metu, arba įsirengti daugiau kolektorių ir įsigyti energijos kaupimo talpą su didesnėmis techninėmis galimybėmis. Taip pat reikėtų išsivaduoti iš mito, esą kolektorius gerai veikia tik itin saulėtomis dienomis. Išties saulės kolektorius gali dirbti ir apsiniaukusią dieną, tik be abejo, mažesniu pajėgumu, kadangi į jį nepateks tiek daug tiesioginių saulės spindulių.

kolektoriaus naudingumas pagal mėnesius

Turbūt ne vienas yra girdėjęs, kad energija iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta – tiesiog vienos rūšies energija virsta kitos rūšies energija. Gamtos sukuriama energija nuo seno buvo naudojama mūsų protėvių ir iki šiol niekur nepradingo. Dažnai šį „gamtos stebuklą“ paprasčiausiai pamirštame.                                                  

Paradoksalu, tačiau Lietuva nenusileidžia gaunamos saulės spinduliuotės kiekiu Vokietijai ir net prilygsta pietų Čekijai. Mūsų šalyje vidutinė saulės spinduliuotė kvadratiniame metre siekia 1000 W, Vokietijoje lygiai tiek pat – 1000 W, o Norvegijoje dar mažiau – 900 W.

Kaip veikia saulės kolektoriai