Saulės baterijos

Yra 16 prekės (-ių).

prekių

prekių

Saulės baterijos

Vis labiau žmonės pradeda vertinti atsinaujinančius gamtos išteklius, kuriuos galima panaudoti praktiškai: tam pasitelkiama ne tik saulė, bet ir vėjas, vanduo. Jų pagalba sukuriamas didelis kiekis energijos, kuria galima aprūpinti ne tik didelę dalį individualių žmonių poreikių, bet ir palaikyti įvairiose pramonėse, įmonėse naudojamų elektros prietaisų, įrenginių tolygų darbą. Žinoma, kartais vien šios energijos nepakanka, tuomet galima ją naudoti kaip papildomą šaltinį, leisiantį sutaupyti ir saugoti mūsų gamtą. Be to, jog saulės baterijos po kelerių metų naudojimo atsiperka ir padeda sutaupyti , jos dar ir neteršia mūsų aplinkos, kurioje gyvename, į ją neišskiria žalingų, kenksmingų medžiagų, turinčių kokią nors neigiamą įtaką žmogaus ar kitų gyvų organizmų būklei.

Saulės baterijos yra vienas iš populiariausių būdų, leidžiančių panaudoti saulės energiją elektros energijai sukurti, kuri efektyviai išnaudojama įvairių elektros prietaisų namuose ar įmonėse veikimui. Be abejo, tai leidžia sutaupyti, todėl nuosavų namų savininkai vis dažniau svarsto apie jų pritaikymą savo reikmėms. Svarbu, jog baterijos nebūtų sumaišomos su saulės kolektoriais, kurie skirti saulės energijos panaudojimui vandens pakaitinimui buitiniam naudojimui ir namų apšildymui.

Saulės baterijų sandara

Saulės baterijos sistemas sudaro: autonominė saulės elektrinė, arba sujungta su tinklu, fotovoltiniai moduliai, inverteriai, akumuliatoriai, įkrovikliai ir/ar valdikliai. Autonominė saulės elektrinė nereikalauja daug priežiūros, gali būti montuojama su akumuliatoriumi, tokiu atveju net nereikėtų rūpintis elektros įvadu namuose. Didelės šeimos poreikiams aprūpinti tokios sistemos gal ir nepakaks, tačiau tai ypač geras sprendimas sodo bei kituose vasaros poilsio namuose, arba tam tikrų didesnių pramoninių įrenginių aprūpinimui. Su tinklu sujungtą saulės sistemos elektrinę verta rinktis, jei planuojama pagaminti didelį elektros energijos kiekį, norint visiškai aprūpinant savo namą elektra, o likusį perteklių galima tiekti į bendruosius elektros tinklus ir iš viso to dar šiek tiek užsidirbti. Priklausomai nuo to, kokią įrangą pasirinksite, profesionalai patars vis reikalingą ir tinkančią sistemos priedų komplektaciją.

Apie saulės baterijų įrengimą

Saulės baterijos gali būti įrengtos ant namo stogo, jeigu šio konstrukcijos yra pritaikytos ir gali atlaikyti saulės baterijų gamintojų numatytas ir apskaičiuotas apkrovas. Žinoma, visada geriau tokius dalykus planuoti dar prieš statant namą, tačiau, jeigu šis jau yra pastatytas, tuomet tikrai neverta nusiminti ir atmesti saulės energijos pasitelkimo varianto savo namų energetiniam aprūpinimui. Kaip jau minėta, jas galima montuoti ant stogo arba pastatyti kieme, parinkus reikiamą pusę bei pakreipimo kampą. Nereikėtų tikėtis puikių rezultatų, jei saulės baterijas sumontuosite ant rytinės ar vakarinės namo stogo pusės (jau nekalbant apie šiaurinę), jei Jums taip atrodo gražiau.

Čia labai svarbu, jog baterijos gautų kuo daugiau tiesioginių saulės spindulių, todėl pietų pusė turėtų tapti prioritetu. Jei nėra galimybės sumontuoti baterijų ant stogo nukreipus jas į pietų pusę, tuomet verta pagalvoti apie jų statymą kieme. Tokiu atveju efektyviausiam rezultatui pasiekti, su specialistais pasirinkite geriausią baterijų nukreipimo į saulę kampą. Svarstant apie galimybę patiems montuoti saulės baterijas, verta nepamiršti, jog visą sistemą sudaro ir kiti priedai, kuriuos būtina tinkamai sujungti, norint išvengti sukurtos elektros energijos praradimo. Tad, jei su šiais reikalais nesate susidūręs anksčiau, verta pasikliauti profesionalų patarimais ir pagalba.

Taigi, jei svarstote apie galimybę sutaupyti ir nesate abejingas gamtos išsaugojimo klausimais, tuomet verta pagalvoti apie saulės elektrinių įsirengimą savo sklypo teritorijoje. Tinkamą sistemą pravartu pasirinkti atsižvelgus į keletą kriterijų: šeimos poreikius, namuose naudojamų prietaisų ir įrenginių elektros suvartojimo kiekį, sistemos montavimo galimybes.

kolektoriaus naudingumas pagal mėnesius

Turbūt ne vienas yra girdėjęs, kad energija iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta – tiesiog vienos rūšies energija virsta kitos rūšies energija. Gamtos sukuriama energija nuo seno buvo naudojama mūsų protėvių ir iki šiol niekur nepradingo. Dažnai šį „gamtos stebuklą“ paprasčiausiai pamirštame.                                                  

Paradoksalu, tačiau Lietuva nenusileidžia gaunamos saulės spinduliuotės kiekiu Vokietijai ir net prilygsta pietų Čekijai. Mūsų šalyje vidutinė saulės spinduliuotė kvadratiniame metre siekia 1000 W, Vokietijoje lygiai tiek pat – 1000 W, o Norvegijoje dar mažiau – 900 W.

Kaip veikia saulės kolektoriai