Plokčias kolektorius su fotomoduliu

Hibridinis saulės kolektorius horizontaliam ir vertikaliam montavimui vandens ar baseinų šildymui bei elektros energijos gamybai

More details

753,01 €

753,01 € / vnt

99 prekės sandėlyje

Pilkos spalvos rėmu.

Didelio metinio naudingumo saulės kolektorius su fotovoltažiniu moduliu. Galimybė naudoti šiluminę dalį karšto vandens ruošimui ir pastato šildymui. Taupo vietą ant stogo bei mažina montavimo išlaidas. Du viename, sistema generuoja elektros energiją ir šilumą. Sutaupomos išlaidos norint susimontuoti saulės kolektorius ir fotovoltažinius modulius.

Kolektorius yra kombinacija plokščiojo saulės kolektoriaus ir saulės baterijos su polikristalinėmis silikoninėmis celėmis, kurios generuoja iki 300 W energijos.

Priekinė kolektoriaus dalis veikia kaip saulės baterija ir gamina elektros energiją, o galinė - kaip saulės kolektorius, ne tik gali ruošti karštą buitinį vandenį, aprūpinti daliniu šildymu, bet ir aušina priekyje esančią bateriją, taip padidindamas jos galingumą.

Esant daug saulės ir saulės baterijai dirbant visą dieną, kyla jos temperatūra, todėl jos galingumas gali sumažėti net iki 40%. To padeda išvengti kartu suderinta galinėje kolektoriaus dalyje esanti plokštė, kuri ne tik aušina bateriją, bet ir tą šilumą panaudoja šildymui.

Techninės charakteristikos:

Gamintojas: Ensol
Kilmės šalis: Lenkija
Kolektoriaus paviršiaus plotas: 2,02 m2
Absorberio plotas: 1,86 m2
Aukštis: 2007 mm
Plotis: 1006 mm
Storis: 85 mm
Svoris: 37 kg
Bendras vienos plokštės galingumas (esant 1000W/m2): 1175 W

Baterija:
Pikinė galia (esant 1000W/m2): 300W
Celės: Polikristalinės
Celių skaičius: 72
Srovė: 9,15 A
Nominali įtampa: 36,92 V

Terminė dalis:
Naudingumo koeficientas: 55,5 %
Maks. darbinis slėgis: 6 bar
Maks. darbinė temperatūra: 99 'C
Skysčio tūris: 1,2 litro
Pajungimai: 4 vnt. po Ø22mm
Rėmas: aliuminio profilis
Garantija: 10 metų

Panašios prekės

kolektoriaus naudingumas pagal mėnesius

Turbūt ne vienas yra girdėjęs, kad energija iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta – tiesiog vienos rūšies energija virsta kitos rūšies energija. Gamtos sukuriama energija nuo seno buvo naudojama mūsų protėvių ir iki šiol niekur nepradingo. Dažnai šį „gamtos stebuklą“ paprasčiausiai pamirštame.                                                  

Paradoksalu, tačiau Lietuva nenusileidžia gaunamos saulės spinduliuotės kiekiu Vokietijai ir net prilygsta pietų Čekijai. Mūsų šalyje vidutinė saulės spinduliuotė kvadratiniame metre siekia 1000 W, Vokietijoje lygiai tiek pat – 1000 W, o Norvegijoje dar mažiau – 900 W.

Kaip veikia saulės kolektoriai