Geoterminiai siurbliai

Yra 8 prekės (-ių).

Kaip pasirinkti šilumos siurblį???
Rinkoje galime rasti kelių tipų šilumos siurblių ir didžiausias galvosūkis yra tarp Žemė/Vanduo ir Oras/Vanduo šilumos siurblių, nes pastarieji veikia panašiu principu, tik vienos sistemos energijos šaltinis yra pastovus - žemės temperatūra, o kito kintantis - oro temperatūra.
Pradedant spręsti, būtina įsivertinti keletą aspektų:
Ar sklypas yra pakankamo dydžio žemės kolektoriui įrengti?
Kokio tipo žemės kolektorių galima būtų įrengti?
Ar namuose yra papildomas šilumos šaltinis?
Ar nesudarys sunkumų kūrenti pastatą kai bus reikalinga papildoma šiluma?
Įsivertinus šiuos aspektus, atsakymas praktiškai aiškus nes:
- Vertikalus žemės kolektorius nereikalauja didelio sklypo bet reikalauja investicijų kurios praktiškai tolygios šilumos siurblio pačios įrangos kainai.
- Horizontalus kolektorius nereikalauja didelių investicijų, bet reikia skirti nemažą sklypo plotą.
- Jeigu namuose yra židinys tuomet per didesnius žiemos šalčius galima pašildyti namus.
- Židinys namuose sukuria jaukumą ir šilumą, tačiau nevisada norisi užsiimti jo kūrenimu.
Siekiant optimalios šildymo sistemos, galima paskaičiuoti kas labiausiai tinka pagal esamus poreikius namuose:
Žemė/Vanduo - sistemos kaina lygevertė Oras/Vanduo tik tada kai įrenginėjami horizoltalūs kolektoriai, kitu atveju kaina išauga ir sistema tampa du kart brangesnė už Oras/Vanduo sistemą, taip pat Žemė/Vanduo sistema nereikalauja papildomo energijos šaltinio žiemos metu, nes žemė užtikrina pastovią tiekiamą temperatūra net ir šalčiausią žiemą, taip pat sistema bus savarankiška ir komfortiška, nereikalaus priežiūros išvykus.
Oras/Vanduo - reikalauja nedidesnių investicijų kaip kad Žemė/Vanduo, tačiau efektyvus ir ekonomiškas šildymas priklausomas nuo lauko oro sąlygų.
Staiga atšalus orams gali būti poreikis užtikrinti šilumos kiekį papildomu energijos šaltiniu tokiu kaip židinys, žinoma tai suteikia ir jaukumo namuose.

Taigi renkantis sistemą žemė/vanduo su horizontaliais kolektoriais investuojama sąlyginai nedaug ir pasiekiamas komfortiškas bei ekonomiškas rezultatas Investuojant į sistemą žemė/vanduo su vertikaliais kolektoriais pasiekiamas komfortiškas bei ekonomiškas rezultatas, tačiau investuojama tiek kad galima būtų 5-kis metus neekonomiškai šildytis su Oras/Vanduo sistema.
Oras/Vanduo suteikia ekonomišką rezultatą, bet gali pareikalauti papildomos energijos kaip kad židinio.

Renkantis tarp Žemės sistemos su horizontaliu kolektoriumi ir Oras sistemos, daugiau komforto bus pasiekiama su Žemė/Vanduo Tačiau renkantis tarp Žemės sistemos su vertikaliu kolektoriumi ir Oras sistemos, beabejo Oras/Vanduo bus pranašesnis investiciniu aspektu net jei ir šalčiausią žiemą nekursime židinio, nes išlaidos už elektą bus tada ir tik tada kai bus reikalingas šildymas o investicija į vertikalius žemės kolektorius bus reikalinga iš anksto ir tikrai nemaža.

kolektoriaus naudingumas pagal mėnesius

Turbūt ne vienas yra girdėjęs, kad energija iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta – tiesiog vienos rūšies energija virsta kitos rūšies energija. Gamtos sukuriama energija nuo seno buvo naudojama mūsų protėvių ir iki šiol niekur nepradingo. Dažnai šį „gamtos stebuklą“ paprasčiausiai pamirštame.                                                  

Paradoksalu, tačiau Lietuva nenusileidžia gaunamos saulės spinduliuotės kiekiu Vokietijai ir net prilygsta pietų Čekijai. Mūsų šalyje vidutinė saulės spinduliuotė kvadratiniame metre siekia 1000 W, Vokietijoje lygiai tiek pat – 1000 W, o Norvegijoje dar mažiau – 900 W.

Kaip veikia saulės kolektoriai