Geoterminis Šildymas
Tai vienas iš moderniausių šildymo būdų kuoment naudojam dalis atsinaujinančios energijos ir visiems prieinamos elektros energijos. Geoterminio šildymo sistema susideda iš kompresoriaus, cirkuliacinių siurblių ir akumuliacinės talpos arba boilerio. Geoterminiam šildymui ypač aktualu žemos temperatūros todėl įsirengus grindinį šildymą galima būtų užtikrinti ekonomišką ir konfortabilų šildymą.

Saulės kolektoriai
Šildymas saulės kolektoriais gali būti pritaikomas ir pastato šildymui ir baseino šildymui ir buitinio karšto vandens ruošimui.
Sistemos dydis priklauso nuo energijos kiekio kai jis apskaitomas kWh ( kilovatvalandėmis ), o energijos galia arba galingumas išreiškiamas kW kilovatais. Saulės kolektoriams būdinga vidutinė temperatūra ( 34 - 65 ), todėl sistema gali puikiai dirbti tiek su geoterminio tiek su skysto kuro ar kieto kuro katilais ir pečiais.
Daugiau...

Vėjo jėgainės
Labiausiai ištyrinėta alternatyvios energijos sritis, kuria ne tik užsienio bet ir Lietuvos vartotojai siekia sumažinti standartines namų elektros ir šildymo sąnaudas. Vėjo jėgaines ar generatorius galima naudoti dvejopai, t.y. elektros energijai bei šilumos energijai. Kaip yra efektyviau tai galima padaryti prielaidą kad kiekviena konversija sukuria nuostolį t.y. elektros virsmas į šilumą nebus lygus 1kW(e) - 1kW(š)... Ar verta konvertuoti? jeigu poreikis yra šilumai o ne elektrai tada - taip. Bet jeigu elektros sunaudojama irgi tiek pat arba daugiau tuomet rekomenduojama elektros energiją iš vėjo jėgainės naudoti nekonvertavus.

Saulės baterijos
Saulės baterijomis galima šildyti vandenį arba maitinti elektros prietaisą kuris taip pat sukuria šiluminę energiją.
Boilerio šildymas sauės baterijom yra paprastas, tereikia pajungti atitinkamą voltažą prie kaitinimo elemento. Taip pat galima tiekti elektros energiją geoterminiam siurbliui ko rezultatas būtų mažesnis elektros energijos suvartojimas iš tinklo.

Sekite mus Facebook'e