Cirkuliaciniai siurbliai

Yra 6 prekės (-ių).

Renkantis katilinės sistemą didžiausias dėmesys skiriamas katilui, atsižvelgiant į šeimos poreikius, vidutinę šildymo sezono temperatūrą. Tačiau nereikia pamiršti, kad sistema funkcionuoti našiai gali tik tuomet, kai ir kiti komponentai yra tinkamai suderinti. Cirkuliaciniai siurbliai yra vienas iš katilinių įrangą sudarančių elementų. Jie naudojami šildymo ir karšto buitinio vandens sistemose, kur yra atsakingi ir turi palaikyti vandens srovę bei užtikrinti jo tiekimą iki reikiamo taško. Kadangi pagrindinė jų funkcija – užtikrinti karšto vandens judėjimą, pernešant jį iki šilumos realizavimo prietaisų (radiatorių, kolektorių) ir taip šildyti patalpas, todėl jie sėkmingai pritaikomi montuojant grindininio šildymo sistemas.

Cirkuliaciniai siurbliai šildymo sezonu dažniausiai dirba be perstojo, veikimui naudodami elektros energiją. Natūralu, jog visą parą veikiantis prietaisas jos sunaudoja nemenką kiekį. Tačiau, priklausomai nuo įrenginių galimų funkcijų šie rezultatai skiriasi. Taip pat didelę reikšmę turi tai, su kokia kuro sistema jis dirba. Efektyviai naudoti energiją ir ją sutaupyti padeda automatizuotos elektroninių cirkuliacinių siurblių sistemos. Automatizuoti procesai leidžia valdyti įrenginį taip, jog šis nedirbtų neproduktyviai: t.y. kai vanduo radiatoriuose pasiekia tam tikrą šilumą ir slėgį, cirkuliacinis siurblys dirba mažesniu pajėgumu ar tam tikram laikui sustoja. Elektroniniai prietaisai gali būti iš anksto sureguliuoti pradėti dirbti ryte, dar prieš atsibundant gyventojams, jog pabudus būtų jaučiama maloni šiluma, sklindanti nuo radiatorių ar grindų. Norite, kad grįžus iš darbo pasitiktų šilti namai? Tereikia nustatyti, jog sistema pradėtų dirbti šiek tiek anksčiau nei įprastai grįžtama vakarais. Taip sutaupysite šildymo išlaidų, bet nepajausite šilumos trūkumo.

Kadangi gaminiai kai kuriais atvejais (kai spaudžia didelis šaltukas lauke ir siekiama sumažinti nemenką lauko ir namų temperatūrų skirtumą) yra įjungti ir dirba visą parą ar didžiąją jos dalį, gamintojai siekia, jog veiktų kuo tyliau, o skleidžiamas triukšmas netrukdytų ir neįkyrėtų. Nereikia jaudintis net jei katilinė įrengiama garaže, prijungtame prie namo, ar gyvenamojo ploto specialioje patalpoje, kadangi naujausi siurbliai veikia itin tyliai ir skleidžiamo garso kitose patalpose nesigirdi visai.

Cirkuliacinio siurblio pasirinkimas: į ką atkreipti dėmesį

Renkantis katilinės įrangos sistemą yra naudinga visas dalis įsigyti kartu. Tačiau tai ne visada pavyksta, o kartais nėra tikslinga, pavyzdžiui, jei sugenda ar netinkamai funkcionuoja viena sudėtinė dalis, juk nekeisime visos sistemos. O į kokius parametrus naudinga atsižvelgti, jei prireikia įsigyti naują cirkuliacinį siurblį? Verta pasidomėti ir atsižvelgti:

- kokios yra norimo cirkuliacinio siurblio elektros sąnaudos ar sumontuota sistema, parodanti suvartojamą kiekį. Tai leis stebėti ir atitinkamai reaguoti, jei norima;

- ar integruota apsaugos ir nuorinimo sistemos, ar rodomos klaidos. Pavyzdžiui, apsaugos sistema reikalinga siekiant apsaugoti siurblį nuo susidariusių nepalankių darbo aplinkos sąlygų (kai per stipriai įkaista vandens temperatūra, kai vandens sistemoje visai nėra, sumažėjus ar padidėjus elektros įtampai); - koks yra atstumas nuo katilo, iš kurio išteka šiltas vanduo, iki šilumos realizavimo vietų (radiatorių, kolektorių);

- koks galimas vandens pakėlimo aukštis, kadangi skirtingi gaminiai jį pakelti gali nuo trijų iki šešių metrų; - prie kokios temperatūros geriausiai veikia. Nors siurbliai yra atsparūs temperatūros pokyčiams ir slėgio kaitai, tačiau naudinga žinoti, kokioje temperatūroje pasirinktas cirkuliacinis siurblys gali dirbti, pavyzdžiui, kai kurie efektyviausi būna iki 98 °C, o kiti iki 110 °C ar daugiau;

- koks yra išdėstytų vamzdžių storis, jų diametras, visos sistemos sudėtingumas. Visi šie parametrai veiks įrenginio galingumą, pavyzdžiui, kuo sistema veikia paprasčiau, tuo mažesnio galingumo įrenginį (naudojantį mažiau elektros) galimą įsigyti ir atvirkščiai, kuo sistema bus sudėtingesnė, tuo didesnės galios siurblio reikės.

kolektoriaus naudingumas pagal mėnesius

Turbūt ne vienas yra girdėjęs, kad energija iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta – tiesiog vienos rūšies energija virsta kitos rūšies energija. Gamtos sukuriama energija nuo seno buvo naudojama mūsų protėvių ir iki šiol niekur nepradingo. Dažnai šį „gamtos stebuklą“ paprasčiausiai pamirštame.                                                  

Paradoksalu, tačiau Lietuva nenusileidžia gaunamos saulės spinduliuotės kiekiu Vokietijai ir net prilygsta pietų Čekijai. Mūsų šalyje vidutinė saulės spinduliuotė kvadratiniame metre siekia 1000 W, Vokietijoje lygiai tiek pat – 1000 W, o Norvegijoje dar mažiau – 900 W.

Kaip veikia saulės kolektoriai