Visos daugiausiai perkamos
  • Banner

Autonominės saulės elektrinės
Saulės baterijos namui autonominės elektrinės su akumuliatoriumi

Autonominės saulės elektrinės

Vis aktyviau kalbama apie atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimą, kas aktualu tiek įmonėms, tiek individualiems vartotojams. Pradinės investicijos būna palyginti didelės, tačiau per keletą ar keliolika metų jos atsiperka, be to, vis dar yra galimybė sulaukti Europos sąjungos paramos. Todėl tai ypač aktualu statantiems naują namą ir visiems, galvojantiems apie tolesnes ateities perspektyvas. Be to, jei sumontuota saulės elektrinė sukuria daugiau energijos, nei reikia individualios šeimos poreikiams, tuomet perteklių galima parduoti bendram elektros tinklui.

Saulės elektrinių panaudojimo galimybės

Saulės elektrinės saulės energiją paverčia į elektros, kurią galime panaudoti visų namuose esančių prietaisų ir sistemų veikimui, nepertraukiamam, tolygiam jų darbų palaikymui. Jų pagalba gali tinkamai funkcionuoti tiek visi stambūs ar smulkūs kasdien naudojami elektros prietaisai, buitinė technika: šaldytuvas, viryklė, skalbimo mašina, televizorius, kompiuteris ir t.t., tiek elektros, patalpų šildymo, vandens pašildymo bei jo tiekimo sistemos. Taip pat elektrinės su įkraunamomis baterijomis gali būti montuojamos ir naudojamos įvairių nedidelių miesto sistemų darbui palaikyti, pavyzdžiui, eismo kontrolės įrenginiams (šviesoforams, greičio matuokliams.), televizijos ir radijo siųstuvams ir t.t.

Priklausomai nuo pasirinktos saulės elektrinės sistemos bus galima sukurti tam tikrą reikalingą kiekį elektros energijos. Dažnai norint patikrinti elektrinių efektyvumą įsigyjamos nedidelės saulės baterijos namams, pagal kurias apskaičiuojamas jų naudingumas ir apgalvojama, ar verta ieškoti didesnės sistemos. Dažniausiai pabandę net ir mažesnį įrenginį, savininkai nedvejodami nusprendžia įsigyti galingesnę, daugiau elektros energijos sukuriančią sistemą. Daugiausiai saulės baterijos namams elektros energijos pagamina šiltuoju metų laiku, o ką daryti kitu metu? Gamintojai siūlo įsigyti į tinklą jungiamą saulės elektrinės sistemą, kurios pagalba perteklius keliaus į bendrą elektros tinklą, o vėliau tas perteklius grįžta atgal. Tam vykdoma individuali apskaita.

Kas sudaro saulės elektrinės sistemą?

Visą saulės elektrinės sistemą sudaro moduliai, montuojami ant stogo ar fasado, kolektoriai, galintys pašildyti šaltą vandenį, įkrovikliai, valdikliai, tinklo ir DC/AC inverteriai, akumuliatoriai, jų sujungimas buitiniais prietaisais bei skirstomaisiais elektros tinklais. Bet kuri pasirinkta sistema elegantiško, subtilaus dizaino, todėl tikrai negadina bendro namo vaizdo, ypač, jei stogas tamsesnės spalvos, tuomet moduliai, kolektoriai yra beveik visai nepastebimi. Jei prieš statant namą jau nuspręsta apie būsimą saulės elektrinę namų reikmėms, tuomet rengiant projektą jame gali būti numatytas modulių įmontavimas dengiant stogą. Taip galutinis rezultatas ypač džiugina, kadangi įleista elektrinės sistema darniai įsilieja į bendrą visumą.

Kur galima montuoti saulės elektrines?

Saulės elektrinių sistemą galima montuoti ne tik įmonių reikmėms dideliame plote, bet ir kiekvienos šeimos namuose. Jei turimas nemažas sklypas ir kieme yra pakankamai laisvos erdvės tuomet galima įrengti daugiau saulės baterijų, kurios atitinkamai sukurs daugiau energijos ir galės aprūpinti visas namo sistemas, kurių veikimui reikia elektros energijos. Be abejo, įrengiant mažesnės saulės elektrines, moduliai gali būti montuojami ant namo stogo ar jo fasado. Tačiau svarbu atsižvelgti į montavimo kryptį bei stogo nuolydį. Siekiant efektyvių rezultatų saulės elektrinės turėtų būti montuojamos nukreipiant jas į pietų pusę, kadangi taip sukuriama daugiau elektros energijos. Tai galioja ir elektrines montuojant ant namo stogo, fasado ar statant kieme. Be abejo, jei namas nėra suprojektuotas taip, jog stogas ar palanki fasado pusė būtų nukreipti į pietų pusę, tuomet galimas ir nedidelis nuokrypis į rytus ar vakarus, tačiau taip bus pagaminama mažiau elektros energijos. Jei nusprendžiama saulės sistemą montuoti ant stogo, atsižvelkite į jo nuožulnumą, kadangi nuo to priklauso, kokio tipo modulių reikės. Jei turite ar planuojate namą su plokščiu stogu, čia taip pat galėsite sumontuoti pritaikytą sistemą.

Atsiprašome už nepatogumus.

Pabandykite ieškoti dar kartą

Sekite mus Facebook'e